Pneumatisk cylindermonteringslocksats, pneumatisk cylinderändlock i aluminium

Kort beskrivning:

Pneumatisk cylindersats som används för montering av pneumatisk cylinder, som DNC, SI standard pneumatisk cylinder och MA MAL DSNU Mini Pneumatic Cylinder.Inkludera pneumatisk cylinderändlock, tätningar, magnet etc. färdigt kit för att bygga en cylinder.Vi kan erbjuda ett komplett sortiment och leverera varorna inom snabba tider.


Produktdetalj

Produkttaggar

1.Vi kan erbjuda SC/SU pneumatiska cylindersatser, Festo Standard DNC pneumatiska cylindersatser, ISO15552/6431Europeiska standard pneumatiska cylindersatser delar.
2. Vi tillhandahåller en mängd olika cylindermodeller, en mängd olika cylinderhål, för att möta behoven på de flesta marknader

Pneumatisk cylindermodell Borrstorlek
Rund pneumatisk cylinder 32,40,50,63,80,100,125,160,200,250,320
Airtac standard SI pneumatiska cylindersatser 32,40,50,63,80,100,125,160,200
Airtac SDA standard 10,12,16,20,25,32,40,50,63,80,100
Festo DNC standard 32,40,50,63,80,100,125
FESTO ADVU standard 16,20,25,32,40,50,63,80
Minicylinder MAL 16,20,25,32,40
Mini rostfritt stål MA 10,12,16,20,25,32,40

Pneumatiska standardcylindersatser

Pneumatic Standard Cylinder Kits

Nej. 1 2 3 4 5
Artikel Nöt Dragstångsmutter Kolvstångstätning Huvudskydd O-ring
Nej. 12 13 14 15 16
Artikel Dragstång Kolvstång O-ring Kolvtätning Bära ring
6 7 8 9 10 11
Justerbar skruv Block slip Självsmörjande lager Cushing ring O-ring Tunna
17 18 19 20 21
Kolv Vanlig kudde Vårkudde Sexkantmutter omslag

VDMA24562 Festo DNC pneumatiska cylindersatser

VDMA24562 Festo DNC Pneumatic Cylinder Kits

Nej. 1 2 3 4 5
Artikel Nöt Lock anslutningsskruv Kolvstångstätning Huvudskydd O-ring
Nej. 12 13 14 15 16
Artikel Kolvstång O-ring Kolvtätning Magent Kolv
6 7 8 9 10 11
Justerbar skruv Block slip Självsmörjande lager Cushionringa O-ring Tunna
17 18 19 20 21
Bära ring prydnadskudde Vårkudde Skruva omslag

Airtac ISO6431 SI pneumatiska cylindersatser

Airtac ISO6431 SI Pneumatic Cylinder Kits

Nej. 1 2 3 4 5
Artikel Nöt Lock anslutningsskruv Kolvstångstätning Huvudskydd O-ring
Nej. 12 13 14 15 16
Artikel Kolvstång O-ring Kolvtätning Bära ring Kolv
6 7 8 9 10 11
Justerbar skruv Block slip Självsmörjande lager Cushionringa O-ring Tunna
17 18 19 20 21
Vanlig kudde Vårkudde Skruva omslag

MA Mini Rostfritt stål Pneumatisk cylinder SATSER

MA Mini Stainless Steel Pneumatic cylinder KITS

Nej. 1 2 3 4 5 6
Artikel Nöt Nöt Kolvstångstätning Huvudskydd O-ring Justerbar skruv
Nej. 12 13 14 15 16 17
Artikel Kolvtätning Kolv Bära ring Vårkudde Skruva Rea lock
7 8 9 10 11
Självsmörjande
lager
Cushing ring O-ring Tunna Kolvstång

MAL Mini Pneumatisk cylinder SATSER

MAL Mini Pneumatic cylinder KITS

Nej. 1 2 3 4 5
Artikel Nöt Nöt Kolvstångstätning Huvudskydd Självsmörjande
lager
Nej. 10 11 12 13 14
Artikel Anti-bump kudde Kolvtätning Kolv Magnet Bära ring
6 7 8 9
O-ring Tunna Kolvstång O-ring
15 16 17 18
Slagpackning Vårkudde Nöt Omslag

Airtac SDA Compact Pneumatisk cylinder SATSER

Airtac SDA Compact Pneumatic cylinder KITS

Nej. 1 2 3 4 5 6 7
Artikel Spänne Kolvstångstätning O-ring Huvudskydd Självsmörjande
lager
Prydnadskudde Kolvstång
Nej. 8 9 10 11 12 13 14
Artikel Kolv C-ring Prydnadskudde Tunna Omslag O-ring Spänne

Vanliga frågor:

F1: Vad är de pneumatiska cylindersatserna?
A: Pneumatisk cylindersats avser tillbehören till cylindern förutom cylindertrumman och kolvstången, inklusive cylinderändlocket, cylinderkolven, tätningsringen etc.
F2: Vad är materialet i det pneumatiska cylinderlocket?
S: På grund av den komplexa formen på cylinderändlocket används i allmänhet gjutning av aluminiumlegering.Jämfört med cylinderhuvuden i gjutjärn har cylinderhuvuden i aluminiumlegering fördelen av god värmeledningsförmåga, vilket är fördelaktigt för att öka kompressionsförhållandet och förbättra arbetseffektiviteten.Dessutom, jämfört med gjutjärn, har aluminiumlegering en enastående fördel i låg vikt, vilket är i linje med utvecklingsriktningen för lättviktsdesign.
F3: Vad är standarden på din cylindersats?
S: Våra cylindersatser tillverkas i strikt överensstämmelse med storleken på cylindern och cylindern.För att undvika luftläckage måste ändlockets storlek matcha cylinderns storlek.
Till exempel är standarden för SI pneumatiska cylindrar ISO6431, och vår kitstandard är ISO6431;standarden för DNC-pneumatiska cylindrar är VDMA24562, och vår kitstandard är VDMA24562.


  • Tidigare:
  • Nästa:

  • Skriv ditt meddelande här och skicka det till oss